W poradni dietetycznej Dietoterapia specjalizujemy się w układaniu diet i planów żywieniowych: profilaktycznych, eliminacyjnych i redukcyjnych.

Diety profilaktyczne układane są dla osób pragnących zmienić swoje odżywianie i styl życia. Dla tych, którzy chcą wzbogacić dietę w składniki odżywcze, mineralne i witaminy. Diety profilaktyczne polecane są również osobom, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania.

Diety eliminacyjne mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu wybranych produktów spożywczych na zdrowie. Stosowane są najczęściej w przypadku wystąpienia alergii i nietolerancji pokarmowych, chorób dietozależnych i chorób cywilizacyjnych.

Diety redukcyjne poprzez ograniczenie dziennej podaży kalorii umożliwiają obniżenie masy ciała. Ich głównym zadaniem jest zbilansowane odchudzanie, które nie prowadzi do wystąpienia niedoborów składników mineralnych i witamin. Skuteczna dieta odchudzająca pozwala na redukcję od 0,5 do 1kg tygodniowo. Przede wszystkim jednak w dalszej perspektywie prowadzi do zmiany nawyków żywieniowych. Jest to bardzo istotne, ponieważ wyłącznie długotrwała zmiana stylu odżywiania zapewnia ochronę przed ponownym wzrostem masy ciała i otyłością.


W poradni Dietoterapia pomagamy osobom z:

niedożywieniem

nadwagą i otyłością

cukrzycą typu I i typu II

nadciśnieniem tętniczym i chorobami serca

chorobami układu pokarmowego m.in. z celiakią, zespołem jelita drażliwego, zaparciami, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego

nietolerancjami i alergiami pokarmowymi

niedoczynnością i nadczynnością tarczycy, chorobą Hashimoto


Tworzymy plany żywieniowe dla przyszłych mam i dla seniorów, a także przygotowujemy zbilansowane diety wegańskie i wegetariańskie.